Urządź się jak w pałacu. Budujemy klimat glamour w mieszkaniu.

Przepych, neobarokowe ornamenty, pałacowe dodatki. Tak z reguły kojarzy się styl glamour. A co, jeśli mieszkamy na 50 metrach kwadratowych i nie dysponujemy pałacem? Czyli tak, jak zdecydowana  większość ludzi;) Na szczęście nie musimy być arystokratycznie urodzeni, żeby wyposażyć dom w stylu glamour. Dziś nie obowiązują dawne konwenanse, zarezerwowane dla wąskich grup społecznych. Nawet niewielkie mieszkanko w mieście może nabrać elegancji i wyrafinowania. Niech całe lśni!

Wnętrza glamour to spełnienie marzeń o życiu w luksusie, blasku, szyku. Kojarzą się z minimalizmem i chłodem, ale to tylko pozory. Przemyślana aranżacja i odpowiednio dobrane dodatki, mogą tworzyć przytulny nastrój o eleganckim powiewie światowości.

Jasno to widzę – kwestia kolorów

We wnętrzach w stylu glamour panuje z reguły jeden dominujący kolor, stopniowany w różnych odcieniach. Może to być biel, beż, szary, ale spotyka się tez złoto, granat, nawet czarny!

Jasne barwy odbijają światło i sprawiają, że wnętrze całe się mieni i lśni. Wystarczy kilka „szklistych” dodatków, jak lustro w ramie z frezem, które podkreślą ten nieco lodowy klimat. Jasna sypialnia glamour spodobałaby się nawet Królowej Śniegu!

Wnętrza ciemne, cięższe, wprowadzają nastrój tajemnicy. Tu już szybciej przychodzi na myśl skojarzenie z Ludwikiem XIV i jego komnatami.

 Biżuteria dla domu – dodatki

Warto zagrać w ciepło-zimno. Do stylu glamour pasują „lodowe” dekoracje: żyrandol, kinkiety i lampki  z przejrzystymi podstawami, krzesło typu Louis Ghost, stolik ze szklanym blatem, lustra w srebrnej lub białej ramie. Ich temperaturę można zrównoważyć „przytulnymi” akcentami: pikowanym zagłówkiem, mięsistymi zasłonami, miękkim pledem, poduchami. Z kolei wybierając złote dodatki, warto nieco je zneutralizować monochromatyczną ścianą, jednolitym dywanem, prostszą formą mebli itd. Taka gra w kontrasty wprowadza twórcze napięcie do wnętrz, które dzięki temu nigdy nie wyglądają nudno.

 Lustra glamour – pierwsze skrzypce we wnętrzach

 Lustro w ramie w stylu glamour nie boi się być widoczne! Im bardziej dekoracyjne, tym lepiej przyciąga wzrok. Takie lustro po prostu lubi błyszczeć w towarzystwie pozostałego wyposażenia wnętrz. Nie bójmy się zatem luster o biżuteryjnym wyglądzie. Pożądane są wszelkie ornamenty, żłobienia, kamienie i kryształki, wysoki połysk odbijający światło. Świetnie pasują tu lustra z frezem. Sama rama może być szersza i grubsza niż w przypadku tradycyjnych luster. Bardzo modne są lustra okrągłe, które wyglądają jak wielkie słońca lub księżyce na ścianie. Im większa finezja w formie i zdobieniach, tym bliżej do glamour. Neobarokowa ekspresja ma tu pole do popisu!

Skontaktuj się z nami

Możesz wysłać załącznik:

* Pole wymagane

Realizacja: TopMaker.pl