Sypialniane dylematy – z lustrem czy bez lustra?

Sypialniane dylematy – z lustrem czy bez lustra?

Lustro w sypialni budzi wiele kontrowersji. Z jednej strony doświetla przestrzeń i ją powiększa, a do tego pozwala się przejrzeć i stanowi dekorację wnętrza. Z drugiej, jak twierdzi starożytna nauka Feng Shui, może rozpraszać uwagę i utrudniać wypoczynek. To, czy zdecydujemy się na lustro w sypialni, zależy które podejście jest nam bliższe – kultury Wschodu czy Zachodu?

Szczęściarz, kto posiada dużą, wygodną sypialnię. Jednak nie każdy sobie może na taką pozwolić. Są jednak sposoby, by sypialnię wizualnie powiększyć. Jednym z nich jest lustro, które odbije piękne przedmioty i doda przestrzeni głębi. Lustro „pomnaża” metraż. Warto zadać sobie pytanie, na czym nam zależy – na wydłużeniu czy poszerzeniu przestrzeni? Długie smukłe lustro doda jej wizualnie wysokości, zaś podłużne – szerokości.

Ustawiając lustro w sypialni, zwracajcie uwagę na to, co odbija – widok za oknem, ładną doniczkę z rośliną, rzeźbę? Powinna być w tym harmonia i porządek.

Ciemną sypialnię z niewielką ilością światła rozświetli lustro ustawione na wprost okna, przechwytując promienie słoneczne. W takim celu doradzamy wybór jak największego lustra. Trzeba uważać przy bardzo jasnych sypialniach, by odbite promienie słoneczne nie przeszkadzały w śnie o poranku. Unikajmy stawiania lustra na wprost ciemnej ściany, aby nie osiągnąć odwrotnego do rozświetlenia skutku.

Z reguły unika się też ustawiania lustra na wprost łóżka, by nie odbijało śpiących osób. Mówi o tym chociażby filozofia Feng Shui – można w to wierzyć lub nie, ale takie podejście jest praktykowane nawet na studiach architektury wnętrz. Według niego, śpiący podświadomie będzie czuwał, czy nic na niego nie spada ze ściany… Tu trzeba dokonać wyboru według własnych preferencji.

Koło czy prostokąt – kształt lustra w sypialni

W sypialni się ubieramy i sprawdzamy, jak wyglądamy. Tu mierzymy ubrania, czasami wykonujemy makijaż. To  są czynności, do których idealne jest lustro prostokątne, sięgające ziemi i prezentujące całą sylwetkę. Prostokątne w ramie lub bez ramy, są lustrzana klasyką. Sprawdzają się w każdym wnętrzu. Jeśli komuś przeszkadza surowość kątów, można wybrać opcję o zaokrąglonych rogach. Miękkość linii doda sypialni przytulności.

Sypialnia świetnie wygląda też z lustrem okrągłym, szczególnie jeśli jest ono elementem toaletki do makijażu lub… kiedy zawiśnie nad łóżkiem. Taki kontrast kształtów łóżka i lustra, wygląda naprawdę intrygująco, dając efekt retro lub glamour. Zwłaszcza kiedy lustro będzie w złotej lub srebrnej ramie.

Lustro w sypialni to nie tylko funkcjonalność

Lustro pełni funkcję nie tylko praktyczną, ale także estetyczną i dekoracyjną. Można zaszaleć z ramą w zakresie jej koloru, kształtu, szerokości, obróbki. Sypialnia powinna zachęcać atmosferą przytulności i ciepła, dlatego dobrze się w niej sprawdzają lustra w drewnianych ramach w naturalnych odcieniach. Tu ceni się wyciszającą prostotę. Ramę dobieramy do mebli i stylu wnętrza.

Ponadczasowe jest wieszanie lustra nad komodą. Jeśli tylko dysponujemy miejscem na taki mebel, to wykorzystajmy przestrzeń nad nim na piękne lustro. W sypialni raczej unika się wieszania kilku mniejszych luster obok siebie, które zniekształcają obraz. Pasują one np. nad kanapą w salonie, gdzie pełnią głównie funkcję dekoracji.

 

Źródło: http://familyhomedecoration.com/working-small-space-simple-decorating-tips/

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/481322278922932356/
Źródło: http://www.lonny.com/13+Reasons+Why+You+Should+Embrace+Your+Vanity/articles/t34pe1PF9x2/Pampering+Spot
Źródło: https://apairandasparediy.com/2018/11/how-to-paint-furniture-and-why-you-should/
Źródło: https://www.domino.com/content/pinterest-bedrooms/
Źródło: https://decoratw.com/upgrade-your-bedroom-in-2018-design-and-decor-tips-for-modern-bedrooms-in-2018/

Skontaktuj się z nami

Możesz wysłać załącznik:

* Pole wymagane

Realizacja: TopMaker.pl