SALONOWY UROK LUSTER

Salonowy urok luster

Lustro w salonie pełni z jednej strony dekoracyjną funkcję, z drugiej praktyczną. Nie służy tylko poprawieniu na szybko wyglądu i sprawdzeniu, czy fryzura nam się nie zepsuła. Lutro w salonie buduje klimat wnętrza. Jest ważnym elementem aranżacyjnym. Może przyciągać wzrok bardziej, niż jakakolwiek inna część wyposażenia.

Lustro w salonie pełni nieco inną rolę niż te, które wieszamy w innych częściach domu czy mieszkania. Salon to przestrzeń, którą dobrze oddaje angielskie określenie livingroom. Tu rodzina gromadzi się, by ze sobą być i cieszyć się swoją obecnością. To tu ogląda się wspólnie telewizję, spożywa posiłki w części jadalnianej, gra w gry planszowe, spotyka się z gośćmi itd. Salon jest więc miejscem różnych aktywności życiowych, w tym oczywiście wypoczynku w domowych pieleszach. Dlatego jego aranżacja jest niezwykle ważna. Ma pasować do stylu życia mieszkańców, zachęcać do spędzenia tu czasu, integrować ze sobą ludzi.

Lustro w grubej ramie czy lustro podświetlane, lustro okrągłe lub owalne – ważne, by korespondowały ze stylem domu. Dzięki lustrom, salon może się wydawać optycznie większy, powielając przestrzeń w swoim odbiciu i tworząc głębię.

Lustro może doświetlać pomieszczenie – i to nie tylko własnym światłem jak podświetlane lustra LED. Jeśli umieścimy lustro na wprost okna, zachowa się jak blenda fotograficzna –odbije słońce, rozprowadzając je po całej powierzchni. Lustrem można nakierować też strumień światła w stronę najciemniejszego kąta.

Ważny jest obraz odbijany w lustrze – nie powinno być w odbiciu rozgardiaszu, a np. piękny kwiat, obraz itd. Warto zwrócić uwagę, co wyróżnia się w tafli szkła.

Lustra do potęgi

Kto powiedział, że w salonie może być tylko jedno lustro? Zestawianie ze sobą kilku luster o różnych wymiarach i kształtach, daje ciekawy efekt i jeszcze więcej świetlistości we wnętrzu. Salon to z reguły największa przestrzeń w domu, więc spokojnie na takie lustrzane szaleństwo można sobie pozwolić.

Gdzie powiesić lustro w salonie

Przestrzeń nad sofą wydaje się naturalnym miejscem dla lustra – jednego dużego lub nawet kilku mniejszych, dekoracyjnych. Taka aranżacja wprowadzi ład i wypełni pustą ścianę nad siedziskiem. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie lustra nad konsolą lub komodą, które aż „zapraszają”, by coś nad nimi powiesić. Dodatkowo lustro w tym miejscu odbije stojące na komodzie ładne bibeloty, kwiaty itd. Harmonijnie wygląda także lustro zawieszone wzdłuż stołu w jadalni. Wydziela wizualnie tę część od pozostałej.

Rama salonowego lustra – zagraj w cytaty lub kontrasty

Najciekawsze wnętrza to takie, w których przedmioty „mówią” wspólnym językiem. Co to oznacza? Nie dość, że są w podobnym stylu np. prowansalskim, minimalistycznym, rustykalnym, glamour itd., to nawiązują w jakiś sposób do siebie nawzajem. Można poszukać korelacji w kolorze, kształtach, wykończeniu mebli i luster. Zaokrąglone rogi kanapy, stołu i lustra – to też daje dobry efekt. Świetnie wyglądają zarówno skorelowane ze sobą, jak i kontrastowe zestawienia. Proste lustro w ramie do modnych ażurowych mebli lub surowa betonowa ściana, a na niej okrągłe lustro w złotej ramie. Twórcze napięcie gwarantowane!

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/683843524648061942/
Źródło: http://hello.sukio.com/tagged/interiors/page/5
Źródło: https://www.madaboutthehouse.com/10-beautiful-rooms-29/
Źródło: http://cocolapinedesign.com/2017/06/06/small-apartment-boutique-hotel-feel/
Źródło: http://www.themakerista.com/san-francisco-victorian-updates/?showComment=1430411296525
Źródło: https://wswestelm.like2buy.curalate.com/c/item/8a3c4f65-b8b0-4ca2-9cb6-c72975192018?id=iASxPlCD&l=like2buy

Skontaktuj się z nami

Możesz wysłać załącznik:

* Pole wymagane

Realizacja: TopMaker.pl