Przedpokój zasługuje na piękne lustro

Przedpokój zasługuje na piękne lustro

Podczas gdy skupiamy się na aranżacji wszystkich wnętrz domu czy mieszkania, o przedpokoju myślimy na końcu i po macoszemu. A przecież to on „wita” domowników i gości jako pierwszy. Niech będzie niczym szarmancki majordomus: elegancki, robiący dobre wrażenie już od wejścia. Bo pierwsze minuty są najważniejsze. Co jak nie piękne lustro, zachwyci już od progu i rozświetli mały holl? Lustro pokaże, jak dostojnie wyglądamy w nowym płaszczu. Zaaranżuje wolną ścianę. Doda głębi i optycznego metrażu ciasnemu pomieszczeniu. Warto wybrać takie, które naprawdę robi wrażenie. Bo strefa przedpokoju na to zasługuje.

 

Chyba każdy ma powód by ponarzekać, że jego przedpokój mógłby być większy. Zamiast jednak psuć sobie nastrój metrażem, można poflirtować z przestrzenią i użyć sprytnych trików, które ją optycznie powiększą, rozświetlą i udekorują. Stawiajmy na jasne kolory, które odbijają światło. Jeśli przedpokój jest niski, można pokryć jedną ze ścian pionowymi panelami z drewna. Ciekawa, przyciągająca wzrok podłoga w misterny wzór, także odciągnie uwagę od niewielkich gabarytów pomieszczenia.

No i dekoracje, a wśród nich lustro! W przedpokoju nie ma miejsca na zbędne ozdoby. Lustro zaś łączy funkcję i styl.

Stojące lub wiszące – ważne, by bezpieczne

Lustro do przedpokoju powinno obejmować całą sylwetkę. W końcu to w nim obrzucamy ostatnim spojrzeniem nasz wygląd przed wyjściem z domu. W dodatku dużo lustro optycznie powiększy wąską i ciasną przestrzeń, dodając jej głębi. Przy wyborze jego wysokości, warto brać pod uwagę wzrost wszystkich domowników. Z reguły lustro w przedpokoju wisi na ścianie. Zwłaszcza, jeśli pomieszczenie jest bardzo wąskie. Jeśli jednak wybierzemy do niego masywną, ciężką ramę, lepiej i bezpieczniej będzie postawić je na podłodze, opierając o ścianę. Rozwiązanie to sprawdzi się w mieszkaniu, gdzie nie ma małych dzieci i psa.

Rama lustra w przedpokoju

Oczywiście, że lustro w hollu może mieć ostentacyjnie dekoracyjną ramę! To, że ta część mieszkania jest tylko przechodnia, wcale nie oznacza, że nie zasługuje na szczególne upiększenie. Zatem dobieramy ramę do stylu całego wnętrza. Złota lub srebrna, bogato zdobiona i frezowana? Świetny pomysł na ciekawy korytarz i przedpokój w klasycznym stylu. Do nowoczesnych wnętrz także pasują takie bogato zdobione ramy luster. Na minimalistycznym tle białej ściany i prostego wyposażenia, stanowią hipnotyzujący kontrapunkt, wprowadzając nutkę ekstrawagancji. Jeśli chcemy pozostać przy całkowitej skromności, wybierzmy lustro w wąskiej, prostej ramie.

Gdzie powiesić lustro w hollu

Nie tylko Feng Shui mówi, by nie wieszać lustra na ścianie na wprost drzwi wejściowych. Domownicy czy goście wchodzący do mieszkania, mogą nie chcieć być od progu witani własnym, zaskoczonym odbiciem. O wiele lepszym miejscem jest umiejscowienie lustra na wprost wejścia do pokoju dziennego. Trzeba tylko sprawdzić, co się odbije w tafli szkła. Obraz ten powinien być harmonijny, nieprzeładowany przedmiotami. Dobrym rozwiązaniem jest także powieszenie lustra nad konsolą czy też komodą. W takiej roli bardzo dobrze sprawdzi się lustro okrągłe.

Źródło:
http://www.beigerenegade.com/2016/12/11/decorate-minimal-interior-personality/
Źródło:
https://pl.pinterest.com/pin/683843524649187648/
Źródło:
https://www.homestolove.com.au/warm-welcome-8-inspiring-entrances-and-hallways-1811
Źródło:
https://pl.pinterest.com/pin/683843524648062015/
Źródło:
http://apikhome.com/2019/02/07/28-the-characteristics-of-small-apartment-decorating-rental-living-rooms-bedrooms/28-the-characteristics-of-small-apartment-decorating-rental-living-rooms-bedrooms_41/#main
Źródło:
https://www.sfgirlbybay.com/2017/09/28/all-aglow/

Skontaktuj się z nami

Możesz wysłać załącznik:

* Pole wymagane

Realizacja: TopMaker.pl