ŁAZIENKOWA KOMNATA LUSTER

Łazienkowa komnata luster

Łazienka jak żadne inne pomieszczenie w domu, kojarzy się z lustrami. W końcu to tu zdejmujemy z siebie całą garderobę, mogąc spokojnie spoglądać na swoje odbicie. To tu kobiety wykonują makijaż i całą serię rytuałów pielęgnacyjnych. Stylowe lustro będzie wisienką na torcie wykończenia łazienki. Niech spełnia swoje funkcje, ale też buduje styl i klimat.

 

W łazience lustro jest tak samo ważnym elementem jak umywalka czy muszla WC. Dlatego powinno być pierwszej jakości, jaką znajdziemy np. w niemal bezbarwnych lustrach typu OptiWhite. Cechuje je niezwykła przejrzystość i przepuszczalność światła dzięki wyeliminowaniu typowego zielonego zabarwienia. Gwarantują niezwykle precyzyjne odwzorowanie kolorów. A to w łazience szczególnie ważne!

Kształt lustra zależy od tego, czy ma ono zapewnić ogląd całej sylwetki – wtedy wybierajmy takie od samej ziemi, czy tylko górnej części ciała – umieszczane nad umywalką. Lustra w łazience nie muszą być małe. Okazale prezentują się zarówno umieszczone na całej ścianie nad umywalką, jak też duże okrągłe lustra. Co jeśli łazienka wyposażona jest w dwie umywalki? Można oczywiście zdecydować się na jedno wielkie lustro poziome lub okrągłe, ale ciekawiej wyglądać będą dwa mniejsze – świetnym wyborem są właśnie lustra okrągłe lub owalne. Ważne jest umiejscowienie – głowa patrzącego powinna znajdować się w centralnej części lustra. Trzeba uwzględnić więc różnice we wzroście domowników.

Multiplikowanie przestrzeni łazienki

W łazience zwłaszcza jedna funkcja lustra jest szczególnie ważna. Chodzi o optyczne powiększanie przestrzeni. Łazienki z reguły nie są wielkie, często też pozbawione okien. Lustro dodaje im głębi i wizualnego metrażu. Ważne jest jednak trzymanie się proporcji wnętrza, by nie przesadzić. Do niskiej łazienki wybierajmy lustra pionowe, którą ją optycznie podwyższą. Do wąskiej – lustra w orientacji poziomej, by ją wydłużyły. Generalnie im pokaźniejsza łazienka, tym większe lustro można do niej wybrać. Unikajmy dużych kontrastów, jak mała łazienka i ogromne lustro lub odwrotnie – wielki salon kąpielowy i malutkie lusterko. Może wyglądać to karykaturalnie, choć nie zawsze musi. Trzeba tu wyczucia. Z reguły w łazienkach decydujemy się na klasykę, czyli najpopularniejsze lustra prostokątne. Warto czasami wyjść poza schemat i przekonać się, że to lustra okrągłe w ramie lub z podświetleniem dadzą naprawdę klimatyczny efekt.

Dobrze wygląda zestawienie kilku okrągłych luster obok siebie, każdego w innym rozmiarze. Do takich luster pasują meble vintage, ażurowe umywalki. Jest to nawiązanie do retro elegancji.

Funkcja i dekoracja

Lustro łazienkowe wcale nie musi być czysto funkcjonalne. Stanowi ono istotny element budowania stylu wnętrza. Lustro zamknięte w grubej, dekoracyjnej ramie z drewna doda charyzmy nawet małej łazience. Rama może być w stylu rustykalnym, ale także nowoczesnym. Wszystko zależy od jej wykończenia. W łazience dobrze wyglądają także ramy złote oraz srebrne. Dodają wnętrzu biżuteryjnego blasku. Równie popularne w łazienkach są lustra minimalistyczne. Pasują do bardzo nowoczesnych wnętrz, w stylu hi-tech czy loftowym. Z kolei w łazience glamour sprawdzają się fazowane brzegi lustra, dodające mu pałacowego szyku.

Lustro w łazience wprost się prosi, by je podświetlić! Ważne, by pamiętać, że światło do makijażu powinno być jak najbardziej naturalne. Lustro z frontalnym oświetleniem to najlepsze rozwiązanie do wykonania make-upu. Dzięki podświetleniu lustro pozwoli wykonać nawet najbardziej precyzyjny makijaż. Jeśli wybierzemy podświetlane lustro od tyłu, da ono niezwykle klimatyczny nastrój, pełniąc dekoracyjną rolę. Gdy zależy nam na dodatkowym doświetleniu twarzy, by precyzyjnie wykonać makijaż lub inne zabiegi na twarz, trzeba zamocować dodatkowe boczne lub górne oświetlenie w okolicy lustra. Całość będzie wyglądać spójnie i da wystarczająco dużo światła.

Źródło:
http://jessica-elizabeth.net/how-to-make-your-bathroom-look-and-feel-like-a-spa/
Źródło:
https://kirstenmarieinc.com/
Źródło:
https://primcousa.com/bathroom-mirror-ideas/
Źródło:
https://lollyjane.com/13-gold-bathroom-mirror-ideas/
Źródło:
http://coziem.com/index.php/2019/01/18/48-the-best-sink-design-you-can-try-in-your-bathroom/
Źródło:
https://www.archdaily.com/777901/austin-home-aamodt-plumb-architects/5657c124e58ece153300035b-austin-home-aamodt-plumb-architects-photo

Skontaktuj się z nami

Możesz wysłać załącznik:

* Pole wymagane

Realizacja: TopMaker.pl