A na dodatek czerń! Black&white uniwersalnym zestawieniem wnętrz, które nigdy się nie znudzi

Dziś będzie o takich duetach, które zostały dla siebie wprost stworzone. Zawsze pasują, są pewnikiem w niepewnych czasach. Kawa i…coś słodkiego;) Ser pleśniowy i winogrona. Mała czarna i lampka wina. Herbata i cytryna. Pomidor i ogórek. Plaża i leżak. Wygodny fotel i książka. Pudrowy róż i złoto. W końcu czerń i biel! Black&white wymawia się jednym tchem, niemal jako jeden wyraz. Razem kolory te tworzą pełnię dzięki swojej biegunowej kontrastowości.

Inspirację daje sama natura, bo zestawienie tych właśnie kolorów znajdziemy przecież w świecie zwierząt: zebry, pingwiny, orki, tygrysy śnieżne czy czarno-białe koty.

We wnętrzach black&white to bardzo popularne połączenie, które nigdy nie wychodzi z mody, nie starzeje się, a przy tym odmładza przestrzeń. Kiedy pragniesz stworzyć niewielkim kosztem niezwykle charakterystyczną i nowoczesną aranżację, postaw na czerń i biel. Nawet jeśli pojawi się tu kapka dodatkowego koloru np. czerwieni lub żółci, to nikt nie powinien mieć wątpliwości, jaki barwny duet tańczy pierwszy taniec.

Czarno na białym

Czerń dynamizuje wnętrze, dodaje mu charakteru. Można o niej pisać poematy. Najpiękniejszym tłem jest dla niej oczywiście biel. Niech pokryje całe ściany, niech rozświetli wnętrze! Taka neutralna czystość da pole do działania wyobraźni. Gdzie jest więc miejsce na czerń? Oczywiście w dodatkach: czarne półki na książki, stolik, lampy, czarne ramy do obrazu i luster, świeczniki, poduszki, rzeźby. Czerń lubi graficzne wzory i napisy, więc nie musi i nawet nie powinna występować jako płaska plama. Niech żyje i wygina się w rożnych kombinacjach.

Kiedy w poprzednich sezonach biel i czerń były domeną stylu glamour, to w 2019 roku kombinacja tych kolorów występuje w wydaniu skandynawskim. Prosto, lekko, współcześnie. Do niedawna na targach wnętrz rządziły dodatki złote lub miedziane, a obecnie postawiono na klasyczną czerń.

Czarna rama lustra

Czarny kolor występuje w ramach mebli (szafek, stolików kawowych), ale mniejsze i lekkie meble mogą być całe czarne. Czarne są okna w loftowym, magazynowym stylu. Nie może zabraknąć i lustra w czarnej ramie. Lustro to nie tylko dodatek – to istotny element aranżacyjny.

Lustro oparte o ścianę, prostokątne i duże. Niech będzie widoczne, zdecydowane. Okrągłe także wspaniale się prezentuje w czarnej ramce na białej ścianie. Minimalizm formy przy maksimum wyrazu. Rama lustra może wystąpić zarówno w połysku, jak i macie. Świetnie wygląda cieniutka jak kreska, wyglądająca niczym ramka do obrazu. W łazience można sobie podublować – dwa lustra w czarnej ramie, jedno dla niej, drugie dla niego. Obok siebie, duet na dwie umywalki.

Źródło:
http://www.thedesignchaser.com/2018/07/sunday-mirror.html
Żródło:
https://www.omandthecityblog.com/all/how-to-create-a-zen-work-from-home-space/
Żródło:
https://www.homestolove.com.au/explore-this-elegant-renovated-ski-retreat-in-jindabyne-7068
Żródło:
https://pecansthomedecor.com/2019/03/27/37-the-5-minute-rule-for-all-black-bathroom
Żródło:
http://www.thestables.com.au/portfolio/
Żródło:
https://coastalshows.com/bathroom-mirrors-ideas/

Skontaktuj się z nami

Możesz wysłać załącznik:

* Pole wymagane

Realizacja: TopMaker.pl